SKB 3I-1610-10BC Protective Case, 17-23/64 x 12-35/64 x 11-11/16 Inch Size | CE9RQF 55KC55
SKB 3I-1610-10BC Protective Case, 17-23/64 x 12-35/64 x 11-11/16 Inch Size
Item: CE9RQFModel: 3I-1610-10BCCross Ref: 55KC55
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Protective Case
Bottom Depth 8 1/2"
Caster Type Not Applicable
Caster Wheel Dia. Not Applicable
Closure Type Latches
Color Black
Esd Conductive No
Finish Unfinished
Foam Design Pick And Pluck
Foam Material Polyurethane
Foam Style Convoluted
Handle Style Folding
Includes Foam Insert Yes
Inside Depth 10"
Inside Length 16"
Inside Width 10"
Inside Wxlxd 10" x 16" x 10"