SCIENTIFIC CUTTING TOOLS UP31062-16 SCIENTIFIC CUTTING TOOLS UP31062-16 | CX3MQJ
Item: CX3MQJModel: UP31062-16Cross Ref: 220269
Item Grooving Tool
Finish Uncoated
Material Solid Carbide
Max. Bore Depth 1"
Min. Bore Dia. 0.31"
Offset 0.11"
Overall Length 2 1/2"
Product Type Grooving Tool
Shank Dia. 0.312"