SCIENTIFIC CUTTING TOOLS UP31050-8 SCIENTIFIC CUTTING TOOLS UP31050-8 | CX3MQG
Item: CX3MQGModel: UP31050-8Cross Ref: 220266
Item Grooving Tool
Finish Uncoated
Material Solid Carbide
Max. Bore Depth 1/2"
Min. Bore Dia. 0.31"
Offset 0.11"
Overall Length 2 1/2"
Product Type Grooving Tool
Shank Dia. 0.312"