SCIENTIFIC CUTTING TOOLS UP31050-16A SCIENTIFIC CUTTING TOOLS UP31050-16A | CX3MQF
Item: CX3MQFModel: UP31050-16ACross Ref: 220275
Item Grooving Tool
Finish AlTiN
Material Solid Carbide
Max. Bore Depth 1"
Min. Bore Dia. 0.31"
Offset 0.11"
Overall Length 2 1/2"
Product Type Grooving Tool
Shank Dia. 0.312"