SCIENTIFIC CUTTING TOOLS UP31050-16 SCIENTIFIC CUTTING TOOLS UP31050-16 | CX3MQE
Item: CX3MQEModel: UP31050-16Cross Ref: 220263
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Grooving Tool
Finish Uncoated
Material Solid Carbide
Max. Bore Depth 1"
Min. Bore Dia. 0.31"
Offset 0.11"
Overall Length 2 1/2"
Product Type Grooving Tool
Shank Dia. 0.312"