1.25"
0.15"
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Solid Boring Bar |
| Finish | AlTiN |
| Material | Solid Carbide |
| Max. Bore Depth | 1 1/4" |
| Min. Bore Dia. | 0.15" |
| Overall Length | 2" |
| Product Type | Helical Boring Bar |
| Shank Dia. | 0.187" |