SCIENTIFIC CUTTING TOOLS HB135750A SCIENTIFIC CUTTING TOOLS HB135750A | CX3EDP
Item: CX3EDPModel: HB135750ACross Ref: 216624
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Solid Boring Bar
Finish AlTiN
Material Solid Carbide
Max. Bore Depth 3/4"
Min. Bore Dia. 0.135"
Overall Length 2"
Product Type Helical Boring Bar
Shank Dia. 0.187"