REIKU PARAB-52G Conduit 98 Feet Trade Size 39-31/32 Inch | AF9QAH 30PR23
REIKU PARAB-52G Flexible Conduit, G Profile, 52 mm ID, 30 m Length
Item: AF9QAHModel: PARAB-52GCross Ref: 30PR23
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Request a Quote
Payment
Delivery
Chemical Resistant Yes
Color Black
Corrugated Tubing Split No
Corrugation Type Medium
Fitting Material Polyamide 12
Hazardous Location No
Inside Dia. 2.05"
Maximum Operating Temperature 185°F
Minimum Operating Temperature -40°F
Nominal Length 98 ft.
Nominal Outside Dia. 2.47"
Nominal Size 2 1/4"
Product Datasheet reiku-parab-52g.pdf
Profile Type G
Self Extinguishing Yes
Trade Size 39 31/32"
Type High Flexible Conduit
Wall Thickness 0.21"