PARKER 907091 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
Get it by Friday, May 22
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Hydraulic and Lube Oil Element |
| A Dimension | 2.488" |
| Collapse Pressure | 350 psi |
| D Dimension | 3.63" |
| E Dimension | 15.098" |
| Product Datasheet | parker-906450.pdf |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.13 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | US |
Documentation:
Popular Search Queries
Explore More
- KEYSHAFT
- Nut Driver Sets
- Impact Socket Sets
- Window Washing Equipment
- Safety Banners and Posters
- Engravers
- DESTACO 385-L Series Pull Action Latch Clamps
- VIBCO 6P Series Heavy Duty Electric Vibrators
- MUELLER INDUSTRIES 582SS Y Strainers
- GLOBE SCIENTIFIC Vacuum Bottles, Polypropylene
- HONEYWELL Female Couplers
- SPEARS VALVES PVC Class 125 Molded Reducer Couplings
- ENERPAC W Series Torque Wrench Drive Units
- WEG ODP Foot Mount Three Phase General Purpose Motors
- MILWAUKEE VALVE Cast Iron Ball Valves
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
PARKER 907091 Hydraulic And Lube Oil Replacement Element
