NIBCO NLM350XM In-Line Check Valve, 10 Inch Valve Size, Grooved, Ductile Iron Body | CB3APM
NIBCO NLM350XM KG-900-W-350 Check Valve, Grooved, 10 Inch Size, Cast Iron
Item: CB3APMModel: NLM350XMCross Ref: KG-900-W-350
End Connection Type G Grooved
Height 7.78"
Length 12.38"
Nominal Pipe Size 10"
Potable Water Code Ll Compliant Nsf/Ansi 372
Pressure Rating (cwp) 350 psi CWP