NIBCO NLM350XK In-Line Check Valve, 6 Inch Valve Size, Grooved, Ductile Iron Body | CA8THU
NIBCO NLM350XK KG-900-W-350 Check Valve, Grooved, 6 Inch Size, Cast Iron
Item: CA8THUModel: NLM350XKCross Ref: KG-900-W-350
End Connection Type G Grooved
Height 6"
Length 8.13"
Nominal Pipe Size 6"
Potable Water Code Ll Compliant Nsf/Ansi 372
Pressure Rating (cwp) 350 psi CWP