NIBCO NLM350XF In-Line Check Valve, 3 Inch Valve Size, Grooved, Ductile Iron Body | CA8THR
NIBCO NLM350XF KG-900-W-350 Check Valve, Grooved, 3 Inch Size, Cast Iron
Item: CA8THRModel: NLM350XFCross Ref: KG-900-W-350
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Check Valve
Body Material Cast Iron
Connection Type Groove
End Connection Type G Grooved
Height 5.31"
Length 5.38"
Nominal Pipe Size 5"
Potable Water Code Ll Compliant Nsf/Ansi 372
Pressure Rating (cwp) 350 psi CWP