MICRO 100 RRM-110-10X Grooving Tool, 1.090 mm Tooth Width, 10 mm Max. Bore Depth, 8 mm Head Width
Item: DG9BVUModel: RRM-110-10X
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Grooving Tool
Head Width 8 mm
Max. Bore Depth 10 mm
Min. Bore Dia. 8.55 mm
Product Datasheet micro-100-fgi-0720.pdf
Projection 2.5 mm
Tooth Width 1.09 mm