MICRO 100 RRM-050-25X Grooving Tool, 0.500 mm Tooth Width, 25 mm Max. Bore Depth, 6 mm Head Width
Item: DH7EYMModel: RRM-050-25X
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Grooving Tool
Head Width 6 mm
Max. Bore Depth 25 mm
Min. Bore Dia. 6.55 mm
Product Datasheet micro-100-fgi-0720.pdf
Projection 1.24 mm
Tooth Width 0.5 mm