MERSEN FERRAZ A30QS70-4IL Semiconductor Fuse, High Speed, 300V, 70A, aR Class | CH4UKV
MERSEN FERRAZ A30QS70-4IL Semiconductor Fuse, High Speed, 300V, 70A, aR Class
Item: CH4UKVModel: A30QS70-4IL
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Semiconductor Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 50 kA
Ac Voltage 300V AC
Ac/dc AC/DC
Ampere Rating 70A
Connection/terminal Type Blade
Diameter 43.7 mm
Finish Tin Plated
Frequency 50/60 Hz
Indication System Yes
Indication System Type Il Indicator
Length 79.5 mm
Rated Voltage Ac Ul 300V
Rated Voltage Dc Ul 300V