MERSEN FERRAZ A30QS100-4TI Semiconductor Fuse, High Speed, 300V, 100A, aR Class | CH4UGZ
MERSEN FERRAZ A30QS100-4TI Semiconductor Fuse, High Speed, 300V, 100A, aR Class
Item: CH4UGZModel: A30QS100-4TI
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Semiconductor Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 63 kA
Ac Voltage 300V AC
Ac/dc AC/DC
Amps 100A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Blade
Diameter 31 mm
Finish Tin Plated
Frequency 50/60 Hz
Indication System Yes
Indication System Type Ti Indicator
Length 79.5 mm
Mounting Bolted
Product Datasheet mersen-ferraz-a30qs1000-128.pdf
Product Group Semiconductor Protection Fuses
Rated Voltage Ac Ul 300V
Rated Voltage Dc Ul 300V