MERSEN FERRAZ A150C200-50 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 1500V 200A, Type 50, Striker | CH4TQH
MERSEN FERRAZ A150C200-50 Capacitor Fuse, Medium Voltage, 1500V 200A, Type 50, Striker
Item: CH4TQHModel: A150C200-50
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 40 kA
Ac Voltage 1500V AC
Ac/dc AC
Amps 200A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Copper, Brass
Connection/terminal Type Male Stud To L Bracket
Diameter 36.1 mm
Finish Tin Plated
Frequency 50/60 Hz
Height 31.8 mm
Indication System Yes
Indication System Type Visual Indicator
Length 221.2 mm
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 1500V
Rohs Compliant Yes
Width 31.8 mm