MERSEN FERRAZ A100P650-4TA Semiconductor Fuse, High Speed, 1000V, 650A, aR Class | CH4TNP
MERSEN FERRAZ A100P650-4TA Semiconductor Fuse, High Speed, 1000V, 650A, aR Class
Item: CH4TNPModel: A100P650-4TA
In Stock
Get it by Friday, May 22
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 1000V AC
Ac/dc AC
Amps 650A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Copper
Connection/terminal Type Blade
Diameter 73.2 mm
Finish Silver Plated
Frequency 50/60 Hz
Indication System Yes
Indication System Type Ta Indicator
Length 189 mm
Rated Voltage Ac Ul 1000V