MERSEN FERRAZ A100P1200-4 Semiconductor Fuse, High Speed, 1000V, 1200A, aR Class | CH4TLX
MERSEN FERRAZ A100P1200-4 Semiconductor Fuse, High Speed, 1000V, 1200A, aR Class
Item: CH4TLXModel: A100P1200-4
In Stock
Get it by Friday, May 22
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 1000V AC
Ac/dc AC
Amps 1200A
Connection/terminal Type Blade
Diameter 111.3 mm
Frequency 50/60 Hz
Length 291.3 mm
Rated Voltage Ac Ul 1000V