MERSEN FERRAZ A100P100-4TA Semiconductor Fuse, High Speed, 1000V, 100A, aR Class | CH4TLV
MERSEN FERRAZ A100P100-4TA Semiconductor Fuse, High Speed, 1000V, 100A, aR Class
Item: CH4TLVModel: A100P100-4TA
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Semiconductor Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 1000V AC
Ac/dc AC
Amps 100A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Blade
Diameter 31 mm
Finish Tin Plated
Frequency 50/60 Hz
Indication System Yes
Indication System Type Ta Indicator
Length 127 mm
Mounting Bolted
Product Datasheet mersen-ferraz-a100p1000-4.pdf
Product Group Semiconductor Protection Fuses
Rated Voltage Ac Ul 1000V