MERSEN FERRAZ A100P1000-4 Semiconductor Fuse, High Speed, 1000V, 1000A, aR Class | CH4TLR
MERSEN FERRAZ A100P1000-4 Semiconductor Fuse, High Speed, 1000V, 1000A, aR Class
Item: CH4TLRModel: A100P1000-4
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Semiconductor Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 50 kA
Ac Voltage 1000V AC
Ac/dc AC
Amps 1000A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Copper
Connection/terminal Type Blade
Diameter 88.9 mm
Finish Silver Plated
Frequency 50/60 Hz
Length 208.8 mm
Mounting Bolted
Product Datasheet mersen-ferraz-a100p1000-4.pdf
Product Group Semiconductor Protection Fuses
Rated Voltage Ac Ul 1000V