MERSEN FERRAZ A100P600-4 Semiconductor Fuse, High Speed, 1000V, 600A, aR Class | CH4TNH
MERSEN FERRAZ A100P600-4 Semiconductor Fuse, High Speed, 1000V, 600A, aR Class
Item: CH4TNHModel: A100P600-4
In Stock
Get it by Friday, May 22
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 1000V AC
Ac/dc AC
Amps 600A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Copper
Connection/terminal Type Blade
Diameter 63.5 mm
Finish Silver Plated
Frequency 50/60 Hz
Length 196.1 mm
Rated Voltage Ac Ul 1000V