MERSEN FERRAZ A100P35-4TA Semiconductor Fuse, High Speed, 1000V, 35A, aR Class | CH4TMV
MERSEN FERRAZ A100P35-4TA Semiconductor Fuse, High Speed, 1000V, 35A, aR Class
Item: CH4TMVModel: A100P35-4TA
In Stock
Get it by Friday, May 22
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 1000V AC
Ac/dc AC
Amps 35A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Brass
Connection/terminal Type Blade
Diameter 25.4 mm
Finish Tin Plated
Frequency 50/60 Hz
Indication System Yes
Indication System Type Ta Indicator
Length 127 mm
Rated Voltage Ac Ul 1000V