MERSEN FERRAZ A100P1600-4 Semiconductor Fuse, High Speed, 1000V, 1600A, aR Class | CH4TMD
MERSEN FERRAZ A100P1600-4 Semiconductor Fuse, High Speed, 1000V, 1600A, aR Class
Item: CH4TMDModel: A100P1600-4
In Stock
Get it by Monday, May 25
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 1000V AC
Ac/dc AC
Amps 1600A
Connection/terminal Type Blade
Diameter 124 mm
Frequency 50/60 Hz
Length 291.3 mm
Rated Voltage Ac Ul 1000V