MERSEN FERRAZ A100P15-1 Semiconductor Fuse, High Speed, 1000V, 15A, aR Class | CH4TMC
MERSEN FERRAZ A100P15-1 Semiconductor Fuse, High Speed, 1000V, 15A, aR Class
Item: CH4TMCModel: A100P15-1
In Stock
Get it by Friday, May 22
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 200 kA
Ac Voltage 1000V AC
Ac/dc AC
Amps 15A
Body Material GMG
Body/insulating Material GMG
Connection/terminal Material Copper
Connection/terminal Type Ferrule
Diameter 14.2 mm
Finish Tin Plated
Frequency 50/60 Hz
Length 66.8 mm
Mounting Clip
Product Datasheet mersen-ferraz-a100p1000-4.pdf
Product Group Semiconductor Protection Fuses
Rated Voltage Ac Ul 1000V