MERSEN FERRAZ 9F60HMH065 Fuse, Medium Voltage, 15500V, 65A, E Rated, Ferrule Mount Striker | CH4RZL
MERSEN FERRAZ 9F60HMH065 Fuse, Medium Voltage, 15500V, 65A, E Rated, Ferrule Mount Striker
Item: CH4RZLModel: 9F60HMH065
In Stock : 2 Units
Get it by Wednesday, May 20
5.00% off
Item Medium Voltage Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 50 kA
Ac Voltage 15500V AC
Ac/dc AC
Amps 65A
Frequency 50/60 Hz
Height 156.5 mm
Indication System Yes
Indication System Type Visual Indicator
Length 479.6 mm
Mounting Clip
Product Datasheet mersen-ferraz-9f60cjh002.pdf
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 15500V
Speed Characteristic E Rated
Width 76.2 mm