MERSEN FERRAZ 9F60CJH010 Fuse, Medium Voltage, 15500V, 10A, E Rated, Ferrule Mount Striker | CH4RUD
MERSEN FERRAZ 9F60CJH010 Fuse, Medium Voltage, 15500V, 10A, E Rated, Ferrule Mount Striker
Item: CH4RUDModel: 9F60CJH010
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Medium Voltage Fuse
Ac Max I.r./breaking Capacity I1 50 kA
Ac Voltage 15500V AC
Ac/dc AC
Amps 10A
Connection/terminal Type Ferrule
Diameter 50.8 mm
Finish Silver Plated
Frequency 50/60 Hz
Indication System Yes
Indication System Type Visual Indicator
Length 360.2 mm
Mounting Clip
Product Datasheet mersen-ferraz-9f60cjh002.pdf
Product Group Medium Voltage IEEE Fuses
Rated Voltage Ac Ul 15500V