KM SYSTEMS KM63XMZHC32100Y Hydraulic Chuck, Taper Shank, 63XMZ Taper Size, 32 mm Shank Dia, 63 mm Hole Dia | CR7GXY 302NM5
KM SYSTEMS KM63XMZHC32100Y Hydraulic Chuck, Taper Shank, 63XMZ Taper Size, 32 mm Shank Dia, 63 mm Hole Dia
Item: CR7GXYModel: KM63XMZHC32100YCross Ref: 302NM5
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Chuck
Ansi Number KM63XMZHC32100Y
Coolant Fed Coolant Through
Hole Dia. 63 mm
Nose Dia. 59.75 mm
Overall Length 139.95 mm
Projection 100 mm
Shank Dia. 32 mm
Shank Type Taper
Taper Size KM63XMZ
Tool Depth 59 mm