KIMBLE CHASE 45066C-15 Screw Thread Cap, 15 To 415mm Screw Closure Size, Phenolic, Rubber, Solid, 300Pk | CJ3GRM 52NJ44
KIMBLE CHASE 45066C-15 Screw Thread Cap, 15 To 415mm Screw Closure Size, Phenolic, Rubber, Solid
Item: CJ3GRMModel: 45066C-15Cross Ref: 52NJ44
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Cap
Autoclavable Yes
Cap Style Solid Top
Closure Color Black
Closure Liner Design Solid
Closure Liner Material PTFE-Faced Rubber
Closure Material Phenolic
Closure Type Screw On
Color Black
Diameter 15 mm
Height 16 mm
Material Phenolic
Mouth Size Narrow
Product Type Screw On Cap
Screw Closure Size 15 mm to 415 mm