KIMBLE CHASE 45066C-38 Phenolic Screw On Narrow-Mouth Cap, Black, 50 Pk | CE9TNP 52NF78
KIMBLE CHASE 45066C-38 Phenolic Screw On Narrow-Mouth Cap, Black
Item: CE9TNPModel: 45066C-38Cross Ref: 52NF78
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Cap
Autoclavable Yes
Body Color Black
Cap Style Solid Top
Closure Liner Design Solid
Closure Liner Material PTFE Faced Rubber
Closure Material Phenolic
Closure Type Screw On
Color Black
Diameter 38 mm
Height 26 mm
Material Phenolic
Mouth Size Narrow
Screw Closure Size 38 mm to 430 mm