KABELSCHLEPP S1800-16.00-RMS-320-3v1 Varitrak(r) Open Steel Bolt 468.4mm 1 Feet | AB9ATF 2ARX5
KABELSCHLEPP S1800-16.00-RMS-320-3v1 Varitrak(r) Open Steel Bolt 468.4mm 1 Feet
Item: AB9ATFModel: S1800-16.00-RMS-320-3v1Cross Ref: 2ARX5
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Item Cable and Hose Carrier
Accessory Width 18 2/5"
Bend Radius 12 3/5"
Carrier Design Enclosed
Carrier Links Material Steel
Cavity Height 4.09"
Cavity Width 16"
Color Black, Silver
Crossbar Material Aluminum
Crossbar Opening Design Non Opening
Crossbar Style Bolt On
For Carrier Outside Height 5.51"
For Carrier Outside Width 18.44"
Frame Stay Bolt In Alum Bar
Height 5 1/2"
Includes No Bracket Included
Length 12"
Link To Link Pitch 7.1"
Loop Height 30.71"
Loop Length 67.91"
Max. Cable Dia. 3 2/5"
Maximum Cable Diameter 3.43"
Mounting Brackets Included No
Number Of Channels 4
Number Of Links 2
Outside Height 5.5"
Outside Width 18 2/5"
Shipping Info:
Ship weight (kg) 7.56
Ship height (cm)14
Ship length (cm)30.48
Ship width (cm)46.84