KABELSCHLEPP S1800-12.00-RMS-435-2v1 Varitrak(r) Open Steel Bolt 366.8mm 1 Feet | AB9AZC 2ATR2
KABELSCHLEPP S1800-12.00-RMS-435-2v1 Varitrak(r) Open Steel Bolt 366.8mm 1 Feet
Item: AB9AZCModel: S1800-12.00-RMS-435-2v1Cross Ref: 2ATR2
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Cable and Hose Carrier
Accessory Width 14.4"
Bend Radius 17.13"
Cavity Height 4.29"
Cavity Width 12"
Crossbar Material Aluminum
Frame Stay Bolt In Alum Bar
Length 12"
Loop Height 39.76"
Loop Length 82.17"
Mounting Brackets Included No
Number Of Links 2
Outside Height 5.5"
Outside Width 14.4"
Series S/SX Series
Style Open
Type Varitrak Heavy Duty Steel
Shipping Info:
Ship weight (kg) 7.34
Ship height (cm)14
Ship length (cm)30.48
Ship width (cm)36.68
HS code8431390010
Country of OriginDE
Product Variants
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.