KABELSCHLEPP S1250-14.00-RS1-300-3v1 Varitrak(r) Open Steel Twist 403.6mm 1 Feet | AB9AYZ 2ATP8
KABELSCHLEPP S1250-14.00-RS1-300-3v1 Varitrak(r) Open Steel Twist 403.6mm 1 Feet
Item: AB9AYZModel: S1250-14.00-RS1-300-3v1Cross Ref: 2ATP8
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Cable and Hose Carrier
Accessory Width 15.9"
Bend Radius 11.81"
Carrier Design Open
Carrier Links Material Steel
Cavity Height 2.83"
Cavity Width 14"
Color Black, Silver
Crossbar Material Aluminum
Crossbar Opening Design Opens Inside And Outside
Crossbar Style Hinged Snap On
For Carrier Outside Height 3.7"
For Carrier Outside Width 15.89"
Frame Stay Twist In Twist Out Alum Bar
Height 3.7"
Includes No Bracket Included
Length 12"
Link To Link Pitch 4.9"
Loop Height 27.32"
Loop Length 56.77"
Max. Cable Dia. 2 1/5"
Maximum Cable Diameter 2.24"
Mounting Brackets Included No
Number Of Channels 4
Number Of Links 3
Outside Height 3.7"
Outside Width 15.9"