KABELSCHLEPP S0950-10.00-RS1-170-2v1 Varitrak(r) Open Steel Twist 11.69mm 1 Feet | AB9ATB 2ARX1
KABELSCHLEPP S0950-10.00-RS1-170-2v1 Varitrak(r) Open Steel Twist 11.69mm 1 Feet
Item: AB9ATBModel: S0950-10.00-RS1-170-2v1Cross Ref: 2ARX1
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Accessory Width 10 4/5"
Bend Radius 6.7"
Carrier Design Open
Carrier Links Material Steel
Cavity Height 1 4/5"
Cavity Width 10"
Crossbar Style Threaded Joint
For Carrier Outside Height 2.7"
For Carrier Outside Width 11.7"
Frame Stay Twist In Twist Out Alum Bar
Height 2.7"
Includes No Bracket Included
Length 12"
Link To Link Pitch 3.7"
Loop Height 17 2/5"
Loop Length 36"