JARKE QT501S72 Cantilever Rack, Starter, Medium-Duty, 77 5/8 Inch x 21 Inch x 84 in, Straight Arm | CR4YUR 4UK92
JARKE QT501S72 Cantilever Rack, Starter, Medium-Duty, 77 5/8 Inch x 21 Inch x 84 in, Straight Arm
Item: CR4YURModel: QT501S72Cross Ref: 4UK92
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Cantilever Rack
Arm Gauge 14 ga.
Arm Length 14"
Arm Lip Height 1 1/2"
Arm Lip Type Removable
Arm Type Straight
Center Brace Length 72"
Duty Rating Medium Duty
Load Capacity Per Arm 500 lbs.
Number Of Arms 14
Overall Depth 21"
Overall Height 84"