FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Parallel Key |
| Finish | Plain |
| Grade | Grade C45K |
| Height | 11 mm |
| Length | 125 mm |
| Material | Steel |
| Size | 18 mm x 11 mm x 125 mm |
| System Of Measurement | Metric |
| Type | High |
| Width | 18 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.87 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 38.1 |
| Ship width (cm) | 17.78 |
Product Variants
| Model | Height | Type | Material | Finish | Grade | Pkg. Qty. | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| M39250.022.0006 | 2 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €31.45 | |
| M39250.022.0008 | 2 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €26.27 | |
| M39250.022.0010 | 2 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €28.27 | |
| M39250.022.0012 | 2 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €51.77 | |
| M39250.022.0020 | 2 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €53.67 | |
| M39250.033.0006 | 3 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €60.58 | |
| M39250.033.0008 | 3 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €24.28 |
Explore Products
- MONSTER 450-300465B Jobber Drill Bit TiAlN Coated #56
- OHAUS AX4202 Precision Balance Scale 13-15/16 inch Width
- GROVE GEAR EL8420583.35 EL-HMQ842-80-H_-56-35 Worm Reducer, 80:1 Ratio, 0.625 Inch I.D, 2.188 Inch O.D, Aluminum
- APPROVED VENDOR 6AYY0 Reducer Adapter Brass 1/2 x 3/8
- COOPER B-LINE SB838096AFB Open Frame Rack, Steel, Black, 19 Square Holes
- ERICKSON BT50BHCSLT10200M Hydraulic Chuck, Cylindrical Shank, Taper Size, 10 mm Shank Dia, 10 mm Hole Dia
- VERMONT GAGE 361171550 Ring Gage, Go/NoGo, 1 1/8-28 Un, 2A
Explore More
- KEYSHAFT
- Pressure Washer Spray Guns and Wands
- Chain Links
- Chartless Digital Recorders
- Enclosure Heaters
- Lab Freeze Dryers
- IRONCAT TIG Welding Gloves, Kidskin Leather
- IRONCLAD Kong Cut Resistant Gloves
- CONDOR Standard Deerskin Leather Work Gloves
- MUELLER INDUSTRIES 105MBP Silent Check Valves
- MUELLER INDUSTRIES 782CS-N Y Strainers
- EDWARDS SIGNALING Tone Generators
- UNISTRUT Closure Strip
- VESTIL FPG Series Work Area Portable Steel Gantry Cranes
- BALDWIN ESTATE 5077 Bethpage Knobs
- JOMAR VALVE Brass Ball Valves, 2 Piece, Full Port, Threaded Connection, Locking Handle, 600 WOG
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
GRAINGER M39250.191.0125 Parallel Key, High, Steel, 18 mmx11 mmx125 mm Size, 125 mm Lg., Gr. C45K, Plain
€173.65 /pack
