GRAINGER M39000.060.0100 Taper Pin 6 X 100Mm, 10PK | AH7WQR 38DR90
GRAINGER M39000.060.0100 Taper Pin, Std, 6 mm Small End Dia., 101 mm Lg., Free Cutting Steel, Not Gr., Plain
Item: AH7WQRModel: M39000.060.0100Cross Ref: 38DR90
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Non Graded
Large End Diameter 8.02 mm
Length 101 mm
Length Tolerance Type JS15
Material Steel
Product Type Taper Pin
Shank Length 101 mm
Small End Dia. 6 mm
Type Standard
Usable Length 100 mm