GRAINGER HDD-36-15-P-SSC Drum Dumper, Stainless Steel, Casters, 1500 Lb Weight Capacity
Item: CP9DUEModel: HDD-36-15-P-SSCCross Ref: 33RX11
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Chute Material Stainless Steel
Depth 62"
Drum Securing Mechanism Clamp
Dump Angle 45°
Dump Height 36"
Housing Material Stainless Steel, Steel
Load Capacity 1500 lbs.
Operating Voltage 115V AC
Overall Height 64"
Overall Width 36"
Portable Casters
Power Source Hydraulic
Rotation Angle 135°
Rotation Height 96"
Vertical Lift 96"