GRAINGER HDD-60-15-P-SSC Drum Dumper, Stainless Steel, Casters, 1500 Lb Weight Capacity
Item: CP9DUGModel: HDD-60-15-P-SSCCross Ref: 33RX23
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Chute Material Stainless Steel
Depth 80"
Drum Securing Mechanism Clamp
Dump Angle 45°
Dump Height 60"
Housing Material Stainless Steel, Steel
Load Capacity 1500 lbs.
Overall Height 85"
Overall Width 36"
Portable Casters
Power Source Hydraulic
Rotation Angle 135°
Rotation Height 137"
Vertical Lift 137"