FABORY M55700.020.0016 Cotter Pin, A4 Grade, 2mm Pin Dia., 25PK | CG8JNU 41KV09
FABORY M55700.020.0016 Cotter Pin, 16 mm Lg., SS, 2 mm Pin Dia., Gr. A4, Extended Prong, Plain
Item: CG8JNUModel: M55700.020.0016Cross Ref: 41KV09
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Grade A4
Length 16 mm
Material Stainless Steel
Material Grade/class 316
Pin Dia. 2 mm
Product Type Cotter Pin
Shank Length 17.6 mm