FABORY M55700.016.0012 Cotter Pin, A4 Grade, 1.6mm Pin Dia., 25PK | CG8JNM 41KV03
FABORY M55700.016.0012 Cotter Pin, 12 mm Lg., SS, 1.6 mm Pin Dia., Gr. A4, Extended Prong
Item: CG8JNMModel: M55700.016.0012Cross Ref: 41KV03
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Grade A4
Length 12 mm
Material Stainless Steel
Material Grade/class 316
Pin Dia. 1.6 mm
Product Type Cotter Pin
Shank Length 13.2 mm