FABORY M51580.020.0010 Dowel Pin, 2mm Nominal Dia., A1 Grade, 2.0mm Pin Dia., 10PK | CG8HUZ 41KP47
FABORY M51580.020.0010 Dowel Pin, Std Dowel, 10 mm Lg., 2 mm Pin Dia., Gr. A1, SS, Plain
Item: CG8HUZModel: M51580.020.0010Cross Ref: 41KP47
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Dowel Pin
Dimensional Standards Din 7
Display Qty 10
Finish Plain
Grade Grade A1
Length 10 mm
Material Stainless Steel
Material Grade/class Grade A1
Pin Dia. 2 mm
Pin Type Press Fit
Shank Length 10 mm