FABORY M51030.080.0035 Socket Head Cap Screw, 35mm Length, M8 x 1.25 Thread Size, A2 Grade, 50PK | CG8GYK 53GJ40
FABORY M51030.080.0035 Socket Head Cap Screw, M8x1.25 Thread Size, Button, 35mm Lg., 4.4mm Head Ht., Pln, Gr. A2, SS
Item: CG8GYKModel: M51030.080.0035Cross Ref: 53GJ40
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Display Qty 50
Drive Size 5 mm
Drive Type Socket
Finish Plain
Grade Grade A2
Head Dia. 14 mm
Head Height 4.4 mm
Head Type Button
Length 35 mm
Material Type Stainless Steel
Min. Thread Length 35 mm
Minimum Thread Length 35 mm
Screw Length 35 mm
Standard ISO 7380
System Of Measurement Metric
Thread Direction Right Hand
Thread Length 35 mm