FABORY M39740.080.0060 Half Length Grooved Reverse Pin, 8mm Pin Dia., 10PK | CG8GKT 41KK96
FABORY M39740.080.0060 Grooved Pin, Free Cutting Steel, Plain, 60 mm Lg., 8 mm Pin Dia., Reverse
Item: CG8GKTModel: M39740.080.0060Cross Ref: 41KK96
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Finish Plain
Length 60 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 8 mm
Pin Type Type D
Product Type Grooved Pin
Shank Length 60 mm