FABORY M39710.030.0010 Grooved Taper Pin, 3mm Pin Dia., 50PK | CG8GAK 41KH80
FABORY M39710.030.0010 Taper Pin, Free Cutting Steel, Plain, 10 mm Lg., 3 mm Pin Dia., Type A
Item: CG8GAKModel: M39710.030.0010Cross Ref: 41KH80
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Taper Pin
Finish Plain
Large End Diameter 3.18 mm
Length 10 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 3 mm
Pin Type Type A
Product Type Grooved Pin
Shank Length 10 mm
Small End Diameter 3 mm