FABORY M39730.015.0016 Grooved Pin, 1.5mm Pin Dia., 50PK | CG8GEQ 41KJ78
FABORY M39730.015.0016 Grooved Pin, Free Cutting Steel, Plain, 16 mm Lg., 1.5 mm Pin Dia., Type A
Item: CG8GEQModel: M39730.015.0016Cross Ref: 41KJ78
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Grooved Pin
Finish Plain
Large End Diameter 1.5 mm
Length 16 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 1.5 mm
Pin Type Type A
Product Type Grooved Pin
Shank Length 16 mm