FABORY M39720.030.0030 Half Length Grooved Taper Pin, 3mm Pin Dia., 50PK | CG8GCZ 41KJ40
FABORY M39720.030.0030 Taper Pin, Free Cutting Steel, Plain, 30 mm Lg., 3 mm Pin Dia., Taper
Item: CG8GCZModel: M39720.030.0030Cross Ref: 41KJ40
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Taper Pin
Finish Plain
Large End Diameter 3.58 mm
Length 30 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 3 mm
Pin Type Type B
Product Type Grooved Pin
Shank Length 30 mm
Small End Diameter 3 mm