FABORY M39710.030.0016 Grooved Taper Pin, 3mm Pin Dia., 50PK | CG8GAM 41KH82
FABORY M39710.030.0016 Taper Pin, Free Cutting Steel, Plain, 16 mm Lg., 3 mm Pin Dia., Type A
Item: CG8GAMModel: M39710.030.0016Cross Ref: 41KH82
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Finish Plain
Large End Diameter 3.3 mm
Length 16 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 3 mm
Pin Type Type A
Product Type Grooved Pin
Shank Length 16 mm
Small End Diameter 3 mm