FABORY M39710.030.0020 Grooved Taper Pin, 3mm Pin Dia., 50PK | CG8GAN 41KH83
FABORY M39710.030.0020 Taper Pin, Free Cutting Steel, Plain, 20 mm Lg., 3 mm Pin Dia., Type A
Item: CG8GANModel: M39710.030.0020Cross Ref: 41KH83
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Taper Pin
Finish Plain
Large End Diameter 3.38 mm
Length 20 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 3 mm
Pin Type Type A
Product Type Grooved Pin
Shank Length 20 mm
Small End Diameter 3 mm