FABORY M39720.030.0020 Half Length Grooved Taper Pin, 3mm Pin Dia., 50PK | CG8GCX 41KJ38
FABORY M39720.030.0020 Taper Pin, Free Cutting Steel, Plain, 20 mm Lg., 3 mm Pin Dia., Taper
Item: CG8GCXModel: M39720.030.0020Cross Ref: 41KJ38
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Taper Pin
Large End Diameter 3.38 mm
Length 20 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 3 mm
Pin Type Type B
Product Type Grooved Pin
Shank Length 20 mm
Small End Diameter 3 mm